DIY: Świąteczny lampion

1_web2_3

Co roku ta sama historia – spadnie czy nie spadnie? Święta tuż tuż, dni coraz krótsze, szaro, ponuro… I chociaż wiele osób na niego psioczy to jednak święta bez niego to nie to samo – mowa oczywiście o śniegu. Ponieważ zima w tym roku przypomina bardziej złotą polską jesień postanowiłam, że będę ją miała chociaż w mieszkaniu. A wszystko to za sprawą tego lampionu – świecy, otulonej gałązkami choinki, umieszczonej w mięciutkiej pierzynce śniegu (czyli cukrze, ale kto by się tam czepiał o szczegóły:)). Jeśli jesteście ciekawi jak go wykonać zapraszam do dalszego czytania.

Do wykonania tego lampionu potrzebujemy zaledwie kilku składników: szklanego wazonu, cukru, gałązek choinki, jutowego sznurka, świecy i opcjonalnie sztucznego śniegu.

W pierwszej kolejności spryskałam mój lampion sztucznym śniegiem – dosłownie dwa, trzy razy w samo dno wazonu, tak aby właśnie tam osiadł najsilniej a dowolnie na ściankach. Po wykonaniu tego kroku odczekaj 3 minuty aż śnieg zaschnie. Następnie na dno lampionu wsypałam cukier.

LAMPION_W_TRESCI_1

Kiedy ta część jest już gotowa możemy przejść do dekoracji świecy. Przywiązałam do niej (ale jeszcze nie na supeł) jutowy sznurek, tak aby łatwo i stabilnie umieszczać za nim gałązki choinki. Moje są celowo skrócone i mniej więcej równo przycięte. Kiedy wszystkie gałązki są już na swoim miejscu zawiązujemy mocniej sznurek i wiążemy kokardkę. Tak przygotowaną święcę umieszczany w naszym lampionie.

LAMPION_W_TRESCI_2

Mam nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja i spróbujecie wykonać własne lampiony :)

Dodaj komentarz