DIY: Świąteczny wieniec

SWIATECZNY_WIENIEC_2

Ten wieniec ma same zalety – jest efektowny, tani, prosty w wykonaniu a do tego bardzo uniwersalny bo może nam posłużyć zarówno jako stroik na świąteczny stół ale i jako ozdoba do zawieszenia na drzwiach. No i najważniejsze – praca nad nim to sama frajda! Czy czegoś trzeba chcieć więcej?

Co roku powtarza się u mnie przed świętami to samo szaleństwo – nie tyle z zakupami ile z gromadzeniem świątecznych ozdób. Najbardziej podobają mi się te skromne, wręcz surowe, które przenoszą mnie myślami do lasu w którym rosną pachnące choinki. Ponieważ ozdób w takim właśnie w stylu w sklepach jest niewiele – a jak już coś znajdę to przed zakupem hamuje mnie cena – w tym roku postanowiłam zrobić coś sama i powiem szczerze, że nie żałuję, bo po pierwsze mam pewność, że efekt końcowy będzie taki jak w mojej wyobraźni a po drugie zauważyłam, że prace manualnie zwyczajnie mnie odprężają i mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie:) Do rzeczy jednak, czego potrzebujesz do wykonania wieńca?

Składniki:

  • podkład pod stroik, u mnie styropianowa oponka,
  • szyszki, u mnie z modrzewia w rozmiarze 3-5 cm,
  • pistolet z klejem (możesz użyć zwykłego w tubce, np. magic glue ale pistolet znacznie przyspiesza pracę),
  • dowolne ozdoby, u mnie czerwone jabłuszka, kokardki ze sznurka jutowego, gwiazdki z kory brzozy, gwiazdki anyżu i sztuczny śnieg.

W pierwszej kolejności obklejamy naszą styropianową oponkę szyszkami. Zaczęłam od samego dołu zewnętrznej strony. Postaraj się umieszczać szyszki jak najbliżej siebie tak, aby uniknąć prześwitów. Te są niestety nieuniknione, ale nie martw się, zakryjemy je później ozdobami :) Kiedy mamy już obklejoną całą podstawę możemy się zabrać za najprzyjemniejszą część pracy, a więc dekorację. W pierwszej kolejności w największych prześwitach umieściłam jabłuszka, mniejsze wypełniłam gwiazdkami z kory. Dodałam jeszcze kokardki przygotowane wcześniej z jutowego sznurka a na koniec spryskałam wszystko delikatnie sztucznym śniegiem – i gotowe!

Mam nadzieję, że spodoba się Wam taka propozycja. Życzę miłego, radosnego i odprężającego tworzenia!

WIENIEC_KOLAZ_DO_TRESCI

Dodaj komentarz