Pierwszy wiosenny nów

NOW-KSIEZYCA

Dokładnie 7 kwietnia o godzinie 13:25 Księżyc znajdzie się w Nowiu w znaku Barana. To bardzo ważna data. Dla jednych bowiem Nowy Rok Astrologiczny rozpoczyna się wraz z Równonocą a dla innych właśnie teraz wraz z pierwszym wiosennym Nowiem. Co oznacza dla nas ten czas? W jaki sposób jak najlepiej wykorzystać dla siebie energię Nowiu?

Ciemna strona Nowiu

Każdy Nów ma swoje jasne i ciemne strony. Wiele osób zanotuje u siebie wewnętrzne poddenerwowanie, rozdrażnienie lub po prostu spadek sił fizycznych. W działaniach zaczniemy kierować się impulsami a interakcje międzyludzkie odejdą na chwilę na drugi plan – najlepiej będziemy czuć się w swoim własnym towarzystwie. Na wszelkie próby podporządkowywania nas sobie przez inne osoby zaczniemy reagować buntem, sprzeciwem lub wręcz gniewem. Warto pamiętać, że każdy z nas Nów odczuwa podobnie a zatem najlepiej po prostu nie wchodzić nikomu w paradę i zająć się swoimi sprawami :) Z drugiej strony natomiast Nów to idealny moment, by skupić się na swoich własnych potrzebach, planach, marzeniach. Chwila wycofania z interakcji z innymi ludźmi pozwoli nam zajrzeć w głąb nas samych.

Czas działać!

Tegoroczny wiosenny Nów przypada na znak Barana a zatem nie może być inaczej – ten zodiak jak żaden inny rozbudzi w nas impuls do działania, inicjowania zmian, podejmowania wyzwań. Jeśli czujesz taką potrzebę możesz teraz dokonać rewolucji w swoim życiu lub po prostu ustalić, co chcesz w tym roku osiągnąć, sprecyzować, jakie pragniesz postawić sobie cele. Czas jednak na oddzielenie tego, co było tylko chwilową zachcianką od pragnień, które wynikają z głębi Twojej duszy. Zastanów się, jak aktualnie się czujesz? Czy w ostatnim czasie brakowało Ci motywacji, inspiracji czy nawet chęci do życia? Jeśli tak, bardzo możliwe, że Twoja uwaga skupiała się na niewłaściwych rzeczach. Możliwe, że całą Twoją energię pochłaniały działania, które w gruncie rzeczy nie wynikały z Twoich wewnętrznych potrzeb ale po prostu np. z konieczności, z poczucia obowiązku, że coś musisz zrobić. Nów to wyjątkowy czas w którym możesz na nowo skontaktować się ze swoimi najsilniejszymi pragnieniami, tymi, które sprawiają, że na myśl o ich realizacji czujemy w brzuchu przyjemne łaskotanie a ręce same rwą się do pracy!

Oddziel pragnienia od kaprysu

Są takie rzeczy, które chcemy zrealizować lub wprowadzić w nasze życie ale kiedy przychodzi co do czego okazuje się nagle, że jakoś nie mamy ochoty żeby podjąć w tym kierunku konkretne działania. Wychodzi nam z tego takie trochę “wszystko” i “nic” konkretnie, bo niby coś tam bym chciała osiągnąć ale nic w tym kierunku nie robię. Znasz to uczucie? Jeśli tak spróbuj ustalić, co jest pragnieniem, które rozpala Twoje serce a co po prostu celem, który nie rozbudza u Ciebie żadnej chęci realizacji. Najprościej jest ustalić to na drodze eliminacji. Weź kartkę i długopis. Wypisz na niej wszystko to, co chcesz osiągnąć w tym roku lub najbliższej przyszłości – w takiej kolejni, jaką przywiodą Ci Twoje myśli. Następnie przy każdym z nim dopisz konkretne działania, które możesz podjąć aby przybliżyć się do realizacji danego pragnienia – ale uwaga, dopisz takie działania, które możesz podjąć w czasie jednego dnia. Co Ci wyszło? Czy masz pomysł na to, jak osiągnąć to, czego pragniesz?

Innym sposobem ustalania życiowych planów do realizacji jest medytacja z nimi. Podobnie jak poprzednio wypisz swoje pragnienia na oddzielnych karteczkach. Bierz każdą z nich do ręki i spróbuj określić jakie rozbudzają w Tobie emocje. Co czujesz? Podekscytowanie? Wewnętrzne ciepło, chęć działania? Już nie możesz się doczekać, kiedy podejmiesz pierwsze kroki, które przybliżą Cię do realizacji tego pragnienia? A może po prostu coś wydawało Ci się ważne, ale teraz nie rozbudza w Tobie najmniejszego entuzjazmu? Zostaw sobie na ten rok lub najbliższy czas do realizacji tylko te cele, które rozbudzają w Tobie radość, chęć do działania, wewnętrzne ciepło. To właśnie na ich realizację masz największe szanse! :)

Pierwszy wiosenny nów to także najlepszy czas na wykonanie mapy marzeń, pracę z nią, formułowanie afirmacji oraz generalnie tworzenia planów na nadchodzący rok. Energia nowiu zacznie na nas silnie oddziaływać już godzinę po rozpoczęciu nowego cyku i pozostanie z nami w najsilniejszej formie przez 8 godzin. Spróbujecie ją wykorzystać?

Dodaj komentarz