TRISKELION – talizman harmonii

TRISKELION

Talizmany i amulety mają do spełnienia różne zadania. Jedne mają przyciągnąć do nas dobra materialne, inne miłość lub zdrowie. Istnieją jednak i takie, które mają nam pomóc w odzyskaniu życiowej harmonii, równowagi pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Właśnie taką możliwość daje nam TRISKELION.

Znak ten po raz pierwszy pojawił się na Malcie 4400-3600 lat przed naszą erą. Wzmianki na jego temat można odszukać również w mitologii greckiej, gdzie w sposób szczególny przypisywano mu magiczne właściwości. Ten starożytny symbol składa się z trzech ramion, najczęściej zobrazowanych jako połączone ze sobą spiralne elementy. Każdy z nich symbolizuje kolejno ciało, umysł i duszę, ich połączenie natomiast prowadzić ma do osiągnięcia stanu życiowej jedności i harmonii . Jak jednak działa? Otóż przyjmuje się, że w obszarze ciała triskelion zapewnia płodność, zdrowie i witalność, dla umysłu kreatywność i siłę woli. Ducha napełnia natomiast spokojem, poczuciem spełnienia i harmonią uczuć.

Jak wykonać talizman?

Od zawsze jestem zwolenniczką amuletów i talizmanów, które możemy wykonać własnoręcznie, niewielkim koszetm i małym nakładem pracy, we własnym domowym zaciszu. Tak właśnie jest w przypadku Triskelionu. Technika jego wykonania jest dowolna, możesz go namalować na kartce, kamieniu a nawet wyryć w drewnie. Noś go zawsze przy sobie lub umieść w tym obszarze, który Twoim zdaniem potrzebuje zmiany na lepsze. I tak np. jeśli w miejscu pracy brakuje Ci kreatywności, pomysłów lub asertywności, połóż talizman na biurku przy którym pracujesz. Jeśli natomiast w Twoim domu często dochodzi do kłótni lub po prostu nie czujesz się w nim dobrze umieść triskelion w tym pomieszczeniu w którym najczęściej przebywasz – pozwól, aby talizman przywrócił harmonię i spokój.

TRISKELION-JAK-WYKONAC

Przygotuj wszystkie elementy potrzebne do wykonania talizmanu. Każde ramię triskelionu może mieć inny kolor – taki, jaki kojarzy Ci się z danym obszarem. Jeśli zdecydujesz się na trzy kolory przygotuj również trzy świece o tych samych barwach. Jeśli Twój talizman będzie miał jeden kolor zaopatrz się w trzy świece koloru białego. Zapal pierwszą świecę, zastanów się na spokojnie co chcesz zmienić w obszarze ciała, nie śpiesz się. Narysuj pierwsze ramię talizmanu, postaraj się w tym czasie wizualizować zmianę na lepsze. Tę samą czynność powtórz dla pozostałych dwóch obszarów – umysłu oraz ducha. Kiedy wszystkie trzy ramiona będą już gotowe a świece zapalone przyłóż na chwilkę palec wskazujący w miejscu łączenia się wszystkich ramion. Zamknij oczy, oddychaj spokojnie, postaraj się poczuć harmonię płynącą z połączenia trzech obszarów Twojego życia. Następnie zgaś wszystkie trzy świece. Twój talizman jest gotowy do pomocy! :)

Dodaj komentarz