Kolory świec w rytuałach

KOLORY_SWIEC_W_RYTUALACH

Kiedy słyszę słowo „rytuał” oczami wyobraźni widzę stoliczek na którym leży kilka przedmiotów potrzebnych do jego wykonania. Przyznaję, kiedy bardzo mi na czymś zależy, chcę coś do siebie przywołać lub odpędzić coś negatywnego, zdarza mi się wspierać mocami białej magii. W praktyce jednak nie wszystko wygląda tak kolorowo. W codziennej gonitwie i natłoku obowiązków często trudno jest znaleźć wolną chwilę dla siebie samej a co dopiero na odprawianie rytuałów. Pozostaje także kwestia intymności. Wiele z Was pisze mi o tym, że bardzo chciałoby odprawić rytuał ale nie ma ku temu warunków, bo „mąż powie, że oszalałam”, bo „mam problem, żeby zdobyć potrzebne składniki”. Dla wszystkich tych osób a także i takich, które odprawiają rytuały ale chcą wzmocnić ich działanie mam dobrą wiadomość – równie dobre efekty jak rytuał może Wam przynieść palenie świec. Wystarczy wiedzieć jaki kolor świecy będzie zgodny z naszą intencją oraz w jaki sposób przygotować ją do użycia (o sposobach i miejscach palenia świec napiszę w oddzielnym wpisie). Świeca palona w intencji powinna być skromna, klasyczna, beż żadnych ozdobników. Unikaj również świec typu tealight.

A oto krótka ściągawka dotycząca kolorów świec i ich znaczeń:

BIAŁA – świeca w kolorze białym posiada właściwości ochronne, pomaga przywrócić w domu oraz pośród domowników pozytywną energię, spokój i harmonię, neutralizuje złe wibracje. Zapal świecę w tym kolorze, jeśli w Twoim domu często dochodzi do kłótni, pomiędzy domownikami brakuje porozumienia lub po prostu czujesz, że panuje w nim nieprzyjemna atmosfera. Ten kolor również skutecznie ochroni Cię przed negatywną energią innych ludzi. Można ją stosować we wszystkich rytuałach, również wtedy, gdy zabraknie nam jakiegoś koloru możemy ją zastąpić właśnie białą świecą. Osoby, które zajmują się wróżbiarstwem powinny palić podczas seansów białe świece jako element ochronny.

SREBRNA – zastosuj ją , jeśli czujesz wewnętrzny niepokój. Świece w kolorze srebrnym pomagają oczyścić umysł,uporządkować myśli, wyostrzają intuicję. Wskazane jest także zastosowanie tego koloru podczas medytacji. Posiada również właściwości ochronne.

ZŁOTA – świece w kolorze złotym stosuje się w większości rytuałów finansowych. Złoto to kolor przepychu, dobrobytu. Pomaga przyciągnąć do siebie powodzenie w sferze materialnej oraz pomnożeniu i ochronie posiadanych dóbr. Wybierz również ten kolor jeśli zmagasz się z chorobami. Osoby samotne mogą zapalić świecę w kolorze złotym aby przyciągnąć do siebie interesujących ludzi.

ŻÓŁTA – wzmaga pamięć i intelekt. Zapal święcę w tym kolorze, jeśli czeka Cię ważny egzamin (w czasie nauki), rozmowa o pracę, ważne spotkanie biznesowe, rozmowa z szefem lub istotne negocjacje. Ogólnie zatem świecę w kolorze żółtym warto zapalić zawsze wtedy, kiedy czeka nas wysiłek umysłowy a zależy nam na tym, aby dobrze wypaść. Warto sięgnąć po świecę w kolorze żółtym również wtedy, kiedy występuje u nas napięcie lub nadmierny stres – ten kolor ma właściwości odprężające.

POMARAŃCZOWA – rozbudza kreatywność i odwagę. Pomarańczowy to kolor sukcesu. Warto zapalić święcę w tym kolorze, jeśli aktualnie poszukujesz pracy lub myślisz o założeniu własnej firmy. Pomaga również przyciągnąć do siebie dobrych, pomocnych ludzi, którzy będą wspierać Cię w realizacji Twoich planów lub otworzą przed Tobą nowe możliwości.  

RÓŻOWA – kolor przypisany do relacji międzyludzkich. Pomaga naprawić i odbudować ważne dla nas związki, osiągnąć stan kompromisu i zgody z partnerem, przyjacielem lub w rodzinie. Warto zapalić świecę w tym kolorze jeśli jesteśmy z kimś w stanie konfliktu i chcemy wyjaśnić nieporozumienia. Ten delikatny, nienachalny kolor świecy wskazany jest również dla osób, które walczą z depresją lub mają zaniżony poziom własnej wartości. Warto zapalić różową święcę jeśli staramy się o dziecko i chcemy przyspieszyć czas zajścia w ciążę.

CZERWONA – dodaje energii i odwagi, wzmacnia zdrowie i przywraca witalność. Jeśli masz jednak wybuchowy temperament i należysz do nerwusów należy uważać z tym kolorem, bo może spotęgować negatywne cechy. Zachowaj również umiar w paleniu świecy w kolorze czerwonym jeśli masz gorączkę, nadciśnienie lub przewlekle chorujesz – czerwień może Ci zaszkodzić zamiast pomóc potęgując objawy z którymi się zmagasz. Jak łatwo się jednak domyślić kolor czerwony zarezerwowany jest przede wszystkim dla rytuałów miłosnych. Jeśli poszukujesz drugiej połówki lub jesteś w stałym związku i chcesz na nowo rozbudzić w partnerze pożądanie zapal dwie czerwone świece. Dla spotęgowania efektu zwiąż je razem wstążką, aby wzmocnić siłę rytuału.

FIOLETOWA – to kolor duchowego rozwoju i ezoteryki. Pomaga w medytacji, wyciszeniu, ćwiczeniu intuicji i osiągnięciu harmonii. Zapal święcę w tym kolorze, jeśli Twoją głowę zaprząta zbyt wiele myśli lub chcesz uporządkować swoje emocje. Świece w kolorze fioletowym stosuje się w uzdrawianiu fizycznym i duchowym. Skutecznie chroni również przed złą energią.

NIEBIESKA (wszystkie odcienie) – zastosowanie świec w kolorze niebieskim jest bardzo zbliżone do koloru fioletowego. Kolor ten wspomaga duchowy rozwój i wyciszenie. Działa ochronnie, przywraca poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Stanowi skuteczną ochronę domowego ogniska, przyciąga szczęście, przywraca harmonię. Świece w kolorze niebieskim warto także palić podczas medytacji.

ZIELONA – świece w zielonym kolorze mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Zieleń pomaga w pomnażaniu i przyciąganiu do siebie wszelkiej obfitości, szczęścia i powodzenia – zarówno w sferze finansów jak i zdrowia.  Posiada właściwości ochronne. Warto zapalić święcę w kolorze zielonym jeśli staramy się o potomstwo.

BRĄZOWA – świece w kolorze brązowym znajdują zastosowanie w rytuałach związanych ze sferą materialną, kłopotach finansowych i zawodowych. Pomagają przywrócić stan stabilizacji w pracy oraz domu (w kategoriach dobrobytu w domostwie). Wykorzystuje się je również jeśli zawodzi nas intuicja oraz dla ochrony (ludzi, zwierząt i roślin). Warto zapalić święcę w tym kolorze również wówczas, gdy obserwujemy u siebie kłopoty z pamięcią i koncentracją.

SZARA – świece w kolorze szarym pomagają w medytacji ale przede wszystkim mają działanie ochronne i oczyszczające. Skutecznie bronią przed negatywnymi energiami poprzez neutralizację. Jeśli w Twoim otoczeniu jest dużo zazdrosnych lub wrogo wobec Ciebie nastawionych osób warto zapalić święcę w szarym kolorze.

CZARNA – jeśli nie masz doświadczenia w przeprowadzaniu rytuałów staraj się unikać tego koloru. Posiada on bardzo silną energię i często stosowany jest w czarnej magii. Można wykorzystać czarne świece dla wsparcia medytacji ale tylko na jej wysokim poziomie. Kolor czarny można zastosować dla ochrony i odcięcia się od bardzo trudnej, niewygodnej dla nas sytuacji. Staraj się go jednak unikać.

Dodaj komentarz