Rytuały a fazy Księżyca

FAZY-KSIEZYCA-A-RYTUALY-MAIL-DO-WROZKI

W rytuałach drzemie ogromna moc. To właśnie za ich pośrednictwem próbujemy przyciągnąć do siebie to, czego pragniemy lub pozbyć się tego, co nam przeszkadza, ogranicza. Jeśli chcemy, by rytuał przyniósł nam oczekiwany rezultat musimy pamiętać o bardzo ważnej kwestii – odpowiednim czasie jego wykonania. Nie wystarczy bowiem zgromadzić składniki potrzebne do wykonania magicznych działań. Równie ważną kwestią jest wybór pory jego odprawienia. A tę bardzo ładnie wyznaczają nam fazy Księżyca.

Istnieją cztery fazy Księżyca: Nów, Pierwsza Kwadra, Pełnia oraz Trzecia Kwadra. Każda z nich trwa ok. 4 tygodnie a dokładnie 29 dni, 12 godzin, 44 minuty, 2,88 sekundy.

Nów (Księżyc niewidoczny z mglistą otoczką) – to idealny czas na wyzbycie się z życia negatywnych rzeczy, złych emocji emocji, niekorzystnych energii. W czasie nowiu przeprowadzamy zatem wszelkie rytuały oczyszczające ale również takie, które mają  za zadanie zainicjować u nas pozytywne zmiany, jakie będą mogły rozwijać się i przybierać na mocy w czasie wzrostu Księżyca. Nów to szczególna faza Księżyca w czasie której możemy narzekać na złe samopoczucie i brak energii. Warto wówczas oddać się medytacji i rozwijaniu duchowej strony naszej natury, zadbać o wyciszenie. Bardzo dobre rezultaty przynoszą również wypowiadane podczas nowiu afirmacje. 

Rytuały na czas nowiu: Oczyszczanie białą szałwią, Mapa marzeń 

Pierwsza Kwadra (Księżyc rośnie/przybywa, znajduje się w połowie drogi ku pełni, widoczny jako rogalik w kształcie litery D) – przyjmuje się, że kiedy Księżyc rośnie wykonujemy wszelkie rytuały związane z rozwojem, pomnażaniem wzrostem i ekspansją. Oznacza to tyle, że jest to idealny czas na odprawianie rytuałów miłosnych, zarówno tych, które mają za zadanie przyciągnąć do nas miłość jak i tych, które spowodować mają poprawę stanu relacji w stałych związkach. Kolejno możemy wykonać w czasie wzrostu Księżyca rytuały na szczęście, płodność, finanse, pracę, przyciągnięcie dobrej passy, szczęścia w grach losowych oraz korzystny zakup nieruchomości.

Rytuały na czas Pierwszej Kwadry: Rytuał miłosny, rytuał na wygraną

Pełnia (Księżyc jest cały widoczny) – kiedy Księżyc znajduje się w pełni rozpoczyna się szczególny czas na białej magii, rytuały przybierają bowiem w tym czasie na sile. Na czas pełni powtarzamy (lub wykonujemy po raz pierwszy, jeśli nie robiliśmy tego wcześniej) rytuały z tej samej grupy, które są wskazane dla fazy wzrostu Księżyca a zatem wszystkie te, które są związane z rozwojem, wzrostem i przyciąganiem pozytywnych rzeczy.

Rytuały na czas Pełni: Rytuał miłosny, rytuał na wygraną

Trzecia Kwadra (Księżyc jest w połowie drogi do nowiu, widzimy go jako rogalik w kształcie litery C) – po zakończeniu fazy pełni aż do nowiu trwa czas w którym Księżyc maleje/ubywa. W czasie tej fazy Księżyca wykonujemy wszelkie rytuały, które mają za zadanie pomóc nam pozbyć się negatywnych rzeczy z życia: pozbyć uciążliwych dolegliwości, nałogów lub zbędnych kilogramów, zerwać z toksyczną relacją. Wszystko to to złe będzie tracić na sile i intensywności wraz z malejącą energią Księżyca. W czasie trzeciej kwadry warto również odprawić rytuał na korzystną sprzedaż nieruchomości oraz innego wartościowego przedmiotu.  

Rytuały na czas Trzeciej Kwadry: Oczyszczanie białą szałwią

Podsumowując zatem – najważniejsze informacje, które musimy zapamiętać to to, że istnieją cztery fazy Księżyca. W czasie nowiu stosujemy rytuały oczyszczające oraz wszystkie te, które mają u nas zainicjować pozytywne zmiany i prowadzić do spełnienia marzeń. W czasie pierwszej kwadry skupiamy się na rytuałach prowadzących do rozwoju, pomnażania dóbr i ogólnie pojętym wzrostem – ich moc przybiera na sile wraz zw wzrostem Księżyca. W czasie pełni powtarzamy wszystkie rytuały z okresu pierwszej kwadry. Podczas malejącego Księżyca skupiamy się na tym, czego chcemy pozbyć się z naszego życia.

Jeśli zdecydujesz się odprawić rytuał postaraj się stworzyć sobie odpowiednie do tego warunki. Nie możesz się śpieszyć, działaj pomału, na spokojnie. Nie odprawiaj także rytuału w stanach wzburzenia, niepokoju lub po bardzo ciężkim dniu. Bardzo ważne jest Twoje nastawienie, wewnętrzny spokój, wyciszenie – oczyść serce ze złych emocji, nie myśl o negatywnych rzeczach. Przygotuj odpowiednio wcześniej wszystkie składniki, rozstaw je na stole aby na spokojnie móc przystąpić do części praktycznej. Jeśli natomiast nie masz możliwości by odprawić rytuał w jego miejsce możesz palić świece w kolorze, które odpowiadają Twojej intencji (ich opis znajdziesz tutaj). No i kluczowa sprawa – wiara w to, że Twoje działania przyniosą oczekiwany rezultat. Bez tego nic się nie uda:)

A jakie są Wasze doświadczenia z rytuałami? Podchodzicie do nich raczej z przymrużeniem oka czy wierzycie w to, że faktycznie są one w stanie coś zmienić w Waszym życiu?

Dodaj komentarz