Nów w Pannie – nowy cykl

NOW-W-PANIE

Nów Księżyca, który przypada na 01.09.2016 jest szczególny z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że towarzyszyć mu będzie obrączkowe zaćmienie Słońca, po drugie natomiast z tego względu, że wyznacza on początek nowego roku osobistego w systemie numerologicznym Gladys Lobos. Jak wpłynie na nas ta mieszanka?

Nów zawsze wiąże się z zakańczaniem obecnego etapu w życiu, odcinaniem się od pewnych spraw. Mówi się wręcz, że Nów to czas ciemności, kiedy zaczyna nam przeszkadzać wszystko to, co negatywne, męczące, niekorzystne dla nas samych. Zaćmienie Słońca, które towarzyszyć będzie najbliższemu Nowiowi może sprawić, że zaczniemy się odcinać od tych negatywów bardzo impulsywnie. Znak Panny sugeruje natomiast, aby podążać za tym, co podpowiada nam nasze ciało i umysł. Posłuchaj teraz swojej intuicji, pozwól aby wypłynęły na powierzchnię głęboko skrywane emocje. Czy w Twoim życiu jest coś, czego chcesz się pozbyć? Czy widzisz u siebie relacje, które mają na Ciebie niekorzystny wpływ? Masz teraz doskonałą okazję, aby zrobić „porządki” w swoim życiu, pozbyć się wszystkiego tego, co Cię ogranicza, blokuje, uniemożliwia rozwój czy po prostu dołuje. Warto teraz sporządzić listę wszystkich tych rzeczy, które przynoszą Ci radość i pozytywne emocje, z drugiej zaś strony wszystkich tych spraw, które sprawiają, że czujesz smutek i przygnębienie.

Kiedy Nów przypada na znak Panny warto zrobić sobie również mały detox od naszych „uzależnień”. Facebook, zbyt wiele czasu spędzonego w internecie, spotkania z ludźmi, którzy nic nie wnoszą do naszego życia, niezdrowe jedzenie – pozwól sobie odpocząć na chwilę od tego, co uznajesz dla siebie za męczące, niepotrzebne. Możesz również ten detox potraktować bardzo dosłownie jako dzień picia oczyszczających koktajli, ziół, jedzenia zdrowego jedzenia (jeśli na co dzień od niego stronisz :) ). Nie zapominaj również o swoim domu. Jeśli miewasz ostatnio kłopoty z utrzymaniem czystości czas na generalne porządki. Bardzo wiele naszych niepowodzeń może wynikać z negatywnego przepływu energii w naszych własnych czterech ścianach. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów, przejrzyj swoją szafę – może warto co nieco oddać na cele charytatywne lub rozdać po rodzinie? Umyj okna, wypierz firanki, wywietrz i zmień pościel, zrób porządek w dokumentach, wyrzuć stare paragony. Kiedy uda Ci się ogarnąć do ładu i składu przestrzeń w której żyjesz poczujesz jak powraca do niej harmonia.

Zaraz po Nowiu rozpoczyna się okres tworzenia planów na przyszłość, zapełniania przestrzeni, którą uzyskaliśmy dzięki naszym porządkom – zarówno tych w domu, relacjach, jak i naszych małych „uzależnieniach”. Dobrze wykorzystany Nów może sprawić, że nabierzemy znowu wiatru w żagle i uzyskamy zastrzyk bardzo pozytywnej energii do działania :)

Przypominam również o rytuałach, które możemy stosować w czasie Nowiu, które znajdziesz TUTAJ.

Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie wyjątkowy czas!

Dodaj komentarz