Rytuał odcięcia w relajach

RYTUAL_ODCIECIA

Inspiracją do utworzenia tego wpisu była dla mnie wiadomość z prośbą o wróżbę, którą otrzymałam w zeszłym tygodniu. Napisała do mnie kobieta, która cztery lata temu zakończyła ważną dla niej relację z mężczyzną. Problem polega jednak na tym, że Pani Ania (imię celowo zmienione) czuje, że nie może odciąć się energetycznie od człowieka z którym się rozstała. Ta relacja pomimo, że zakończyła się kilka lat temu wciąż jej ciąży. Postawiłam dla Pani Ani karty, aby ustalić wstępnie jakie mogą być powody dla których Pani Ania wciąż czuje wpływ lub zależność od tej relacji. Już wtedy wiedziałam jednak, że to nie wystarczy. W takiej sytuacji konieczne jest również przeprowadzenie rytuału odcięcia. Obiecałam Pani Ani w mailu, że przedstawię instrukcję jak go wykonać. Ponieważ jednak w sytuacji takiej jak Pani Ania może znajdować się więcej osób postanowiłam, że szczegółowy opis rytuału przedstawię również na blogu.

Człowiek siłą rzeczy jest istotną stadną. Owszem, zdarzają się samotnicy, którzy najlepiej czują się w swoim własnym towarzystwie niemniej w znakomitej większości zawsze dążymy do nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. I mniej więcej tutaj właśnie zaczynają się schody, bo niestety w życiu bywa tak, że te relacje są bardzo różne… Związki, które na początku wydawały się czymś na całe życie rozpadają się. Przyjaciele, za których skoczylibyśmy w ogień zostawiają nas nagle na lodzie. To nic. Człowiek jest silną istotną. Chwilę sobie popłacze (czasem dłuższą chwilę), przez moment poczuje wewnętrzne rozgoryczenie i żal ale wstanie. Podniesie się na nowo bo czas leczy rany – znacie to przysłowie? A co jeśli właśnie nie leczy?

Rytuał odcięcia w relacjach może nam pomóc w kilku przypadkach:

 • jeśli tkwisz w nieudanym związku ale mimo wszystko „coś” trzyma Cię przy obecnym partnerze i nie potrafisz zakończyć tej relacji,
 • powracasz wciąż myślami do relacji, która już się zakończyła, nie możesz zapomnieć o byłym mężu lub dawnym partnerze,
 • zakochałaś/zakochałeś się bez wzajemności, chcesz wyzbyć się uczuć i myśli o osobie, która nie odwzajemnia tego, co czujesz,
 • kiedy chcesz oczyścić atmosferę w relacji, która jest dla Ciebie ważna,
 • gdy chcesz odciąć się od energetycznych wpływów rodziny.

Piękno tego rytuału polega na tym, że może nam on pomóc uzyskać to, czego aktualnie potrzebujemy. Jeśli wykonamy go dla partnera z którym chcemy się rozstać, będzie nam łatwiej podjąć ostateczną decyzję o zakończeniu relacji. Rytuał sprawi, że ujrzysz to co dzieje się w Twoim związku w sposób obiektywny, wyzbyty emocji. Możliwe, że uda Ci się np. wreszcie dostrzec to, przed czym ostrzegali Cię Twoi przyjaciele. Rytuał odcięcia zadziała natomiast inaczej w przypadku, kiedy wykonamy go dla byłego partnera/męża. Do rozstania doszło już jakiś czas temu i sądzisz, że dawna relacja nie ma już wpływu na Twoje życie? Każdy człowiek, któremu podarowaliśmy swoją miłość, czas i zaangażowanie będzie miał wpływ na nasze życie póki świadomie nie przetniemy z nim relacji. Ten rytuał jest pierwszym krokiem do Twojej świadomej wolności. Co ciekawe, odzyskanie tej wolności bardzo często nie jest prostą decyzją. Może się bowiem zdarzyć i tak, że z jednej strony chcesz odciąć się od danej relacji ale z drugiej strony nie chcesz tego robić, bo w głębi serca wciąż żywisz nadzieję, że może coś jeszcze z tego będzie. Zanim przystąpisz więc do wykonania rytuału w pierwszej kolejności odpowiedź sobie na pytanie: czy jestem gotowa/gotowy odpuścić i zacząć od nowa? Mówi się często, że aby coś mogło się zacząć coś innego musi się skończyć. Ta prawda ma ogromne odniesienie do relacji międzyludzkich. Nigdy nie będziemy w stanie całkowicie otworzyć się na drugiego człowieka jeśli nie wyzbędziemy się powiązań, które łączą nas z kimś z przeszłości.

Rytuał odcięcia można również z powodzeniem stosować w relacjach, których nie chcemy zakończyć. W takiej sytuacji pozwoli on nam po prostu oczyścić atmosferę pomiędzy nami a osobą na której nam zależy. Podobnie jeśli wykonamy go na odcięcie w rodzinie – nie chodzi tutaj o zakończenie kontaktu ale o odzyskanie równowagi w relacji, własnej energii i przestrzeni.

Chociaż sama nazwa rytuału może wydać się brutalna nie musisz się obawiać. Przeprowadzając go nie wyrządzisz nikomu żadnej krzywdy. Rytuał ma bowiem za zadanie odebranie Twojej energii od osoby, która ją u siebie zatrzymuje i odwrotnie – Ty zwracasz energię osobie od której chcesz się odciąć.

Rytuał odcięcia krok po kroku

(opis rytuału pochodzi z bloga Moonsetstory)

CZAKRY1) Podejmij decyzję o odcięciu od danej osoby. Zadbaj o przestrzeń i czas na rytuał, tak by nikt Ci nie przeszkadzał byś czuł/a się swobodnie wydając głośne dźwięki. Przygotuj flakonik z ulubionym zapachem.

2) Usiądź na podłodze przed ścianą na poduszce, tak by czuć się wygodnie. Ubierz się tak by czuć się swobodnie i by nic nie krępowało Twoich ruchów. Zamknij oczy i zrelaksuj się.

3) Przywołaj po imieniu osobę, od której chcesz się odciąć. Powiedź: „Zapraszam Cię do rytuału odcięcia”. Wizualizuj jak ta osoba pojawia się przed Tobą i siada naprzeciwko. Jeżeli masz ochotę powiedzieć jej coś przed tym rytuałem, robisz to.

4) Wizualizujesz jak Wasze pierwsze czakry – czakry korzenia – są połączone. Możesz zobaczyć łączący je czerwony kanał lub też cokolwiek co się pojawi. Kiedy widzisz i czujesz to połączenie wyraźnie, podnosisz splecione dłonie nad głowę, skupiasz cała swoją energię i opuszczasz gwałtownie, tak by przeciąć to połączenie bokiem splecionych dłoni z głośnym HA! Jeżeli nie udaje Ci się przerwać połączenia za pierwszym razem, powtarzasz do skutku. Jeżeli trzeba możesz zrobić cokolwiek co poczujesz byle zerwać to połączenie, chociażby zwizualizować sobie piłę lub nożyce 😉 To Ty tu rządzisz! :) Z doświadczenia wiem jednak, że najważniejsze jest zdecydowanie i siła w głosie. Kiedy połączenie zostaje przerwane mówisz: „Oddaję Ci całą Twoją energię, odbieram Ci cała moją energię”. Jeżeli poczujesz możesz dodać „Jesteśmy wolni”. Widzisz i czujesz jak Twoja energia wraca do Ciebie.

5) Po kolei przechodzisz do następnych czakr aż do siódmej. Możesz widzieć je w odpowiadających im kolorach lub tak jak poczujesz. Uważnie przecinasz każde z tych połączeń.

6) Gdy skończysz dziękujesz tej osobie za to, że mogliście się spotkać. Gdy odcinasz się od ważnych dla Ciebie ludzi możesz w tym momencie powiedzieć co czujesz, wyrazić wdzięczność. Kończysz słowami „możesz odejść” i wizualizujesz jak ta osoba odchodzi/znika. W razie trudności możesz ją np. zmniejszyć w wyobraźni.

7) Następnie bierzesz zapach, skraplasz ręce i zaznaczasz nimi przestrzeń wokół siebie mówiąc „To jest moja bezpieczna przestrzeń. Tylko ja decyduje kto i kiedy może do niej wejść. Tu jestem bezpieczna”. Koniec :)

2 Comment

 1. iza says: Odpowiedz

  witam,
  mam pytanie jak przebiega czas po wykonaniu rytuału? czy możliwe jest, ze efekty pojawiły się już na początku, w kilka dni, a potem jakby powróciło wszystko do stanu sprzed odcięcia? czy taki moment kryzysowy jest normalny?

 2. iza says: Odpowiedz

  Witam, mam pytanie o możliwy przebieg zdarzeń po odcięciu.
  Zaraz po wydawało sytuacja polepszyła sie na dobre, czytałam ze odcięcie ma największą sile na początku, jednak po kilkunastu dniach jakby wróciło wszystko do stanu przed.
  czy takie wahania sa normalne?
  Czy po prostu czekać spokojnie na bieg wydarzeń?

Dodaj komentarz