Listopadowa pełnia Superksiężyca

SUPERKSIEZYC

Przed nami pełnia Księżyca w znaku Byka, która będzie miała miejsce dokładnie 14.11.2016 o godzinie 14:53:38. Już jednak dzień wcześniej 13 listopada warto spojrzeć na niebo w poszukiwaniu srebrzystej księżycowej tarczy, bo przybierze ona niecodzienne rozmiary!

Superksiężyc, bo to jego właśnie będziemy mieli okazję podziwiać, to potoczna i astrologiczna nazwa Księżyca w pełni, znajdującego w syzygijnym perygeum swojej orbity. Księżyc osiąga wówczas najmniejszą odległość od Ziemi a to oznacza, że będzie on o 14 proc. większy i o 30 proc. jaśniejszy od innych pełni, które widujemy w ciągu roku. Ostatnia taka pełnia Księżyca miała miejsce w 1948 roku a kolejna przypada dopiero na 2034 rok! Wniosek jest zatem prosty, tego po prostu nie można przegapić! :)

Jak każda inna pełnia tak również i ta najbliższa stanowi doskonały czas do pewnych podsumowań. Tak jak w nowiu pozbywamy się ze swojego życia wszystkiego tego, co negatywne i stawiamy sobie cele oraz zadania do zrealizowania na czas wzrostu Księżyca tak teraz, w czasie pełni mamy szansę ocenić to, co udało się nam dokonać. Mówiąc wprost czas zebrać owoce pracy wykonanej od czasu nowiu do pełni właśnie. Może się również zdarzyć, że Twoje pragnienia staną się teraz silniejsze, zaczniesz o nich mówić, czuć potrzebę ich realizacji. To jednak nie wszystko, bo postanowić coś sobie i zacząć to realizować to jedno, a doprowadzić coś do końca, to co innego. Niestety często jest tak, że pewne rzeczy (szczególnie na początku) wydają się nam bardzo proste do wdrożenia w życie. Z czasem jednak, kiedy zaczynamy dążyć do ich spełnienia zderzamy się ze światem, napotykamy na przeszkody. Ta sytuacja kolejno wywołuje w nas napięcia, frustracje, które teraz w czasie najbliższej pełni mogą nam szczególnie dać się we znaki. Jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce właśnie u Ciebie, analizuj swoje uczucia, szczególnie te negatywne – napięcia i frustracje. One będą stanowić dla Ciebie doskonałą odpowiedź na pytania „czemu należy poświęcić więcej pracy?”, „co sprawia mi największe trudność ?”. Kiedy napotykasz na przeszkody nie pozwól aby one zniweczyły Twoje plany i marzenia. Zamiast tego zastanów się co możesz zrobić, aby je pokonać. Nad jakimi obszarami, czy to życia czy też własnych emocji należy podjąć prace, aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli.

Ponieważ najbliższa pełnia przypada na znak Byka rozbudzi się w nas potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji – zarówno tej finansowej jak i tej w relacjach z bliskimi. Warto teraz przyjrzeć się potrzebom zarówno swoim jak i partnera i tutaj również określić obszary, nad którymi chcemy podjąć pracę. To jednak nie wszystko, ponieważ Byk jak mało który zodiak lubi przyjemności – zarówno te materialne duchowe jak i fizyczne. W czasie najbliższej pełni warto więc troszkę się po rozpieszczać. W sypialni osób w związkach na nowo może zapłonąć ogień wzajemnego pożądania i namiętności. To ważna informacja, szczególnie dla tych osób, które odnotowały ostatnio w swoich związkach oziębienie lub rutynę. Obdarowujcie się wzajemnie z partnerem pieszczotami, przytulajcie się, sprawiajcie sobie nawzajem przyjemność. Wszelkie gesty fizyczne są bardzo ważne dla zachowania bliskości w relacji a jednocześnie poczucia bezpieczeństwa. Osoby, które nie są w związkach nie znajdują się tutaj absolutnie na straconej pozycji – co to, to nie. Czyż nie warto bowiem czasem obdarzyć przyjemnościami samą siebie? Spróbuj przypomnieć sobie wszystkie rzeczy i cechy za które siebie lubisz. Bądź wobec siebie łaskawa, przymknij oko na swoje wady, z całą pewnością ich liczbę przysłania ilość cech pozytywnych. Przede wszystkim jednak sprawiaj sobie namacalne przyjemności. Może to być np. zakup jakiegoś wyjątkowego drobiazgu lub po prostu nowego ciuszka. Nie należy zapominać również o tym, że Byk to największy smakosz ze wszystkich zodiaków. Rozkoszuj się więc jedzeniem i smakami – w pojedynkę czy w związku, doznania nowych smaków sprawią, że odkryjesz na nowo, jak fascynujące potrafi być życie.

Przy okazji najbliższej pełni jak i wszystkich przypominam o rytuałach (KLIK), które warto wykonywać w tym czasie. Kiedy Księżyc obdarza nas swoim maksymalnym blaskiem biała magia przybiera na mocy!

PIERWSZA-WROZBA-STRONA

Dodaj komentarz